Halodarium i Tepidarium

Szukasz chwili wyciszenia na Basenach rekreacyjnych? Skorzystaj z jednego z dwóch ciepłych pokojów wypoczynku. Jeśli chcesz zrelaksować się w strefie basenów rekreacyjnych to Halodarium i Tepidarium będzie najlepszym wyborem.

HALODARIUM

Przeznaczone jest dla osób z problemami układu oddechowego. Zostało wyposażone w specjalne piece pod ławkami, które mogą nagrzać pomieszczenie nawet do temperatury 80ºC. W związku z tym, że atrakcja jest głównie przeznaczona dla seniorów i osób niemogących korzystać z sauny, wysokość temperatury utrzymywana jest na poziomie 65ºC. Jedna ze ścian Halodarium składa się z solnych cegiełek, które mają bardzo dobry wpływ na układ oddechowy. Zaopatrzono je również w system dozowania roztworu solnego, a dodatkowo jedną ze ścian wykonano z podświetlanych cegiełek solnych. Za pomocą dysz umieszczanych w suficie, co kilka minut w saunie rozprowadzany jest roztwór soli, który pełni funkcję inhalacji.

Dodatkowo, całe wnętrze zostało wyłożone drewnem Kelo – tym samym, z którego zbudowano saunę Kelo w naszym ogrodzie saunowym. Jest to wyjątkowo wytrzymały materiał pochodzący z naturalnie powalonych sosen z północnej Finlandii.

Temperatura: 65 ºC
Wilgotność: 56%

TEPIDARIUM

To pomieszczenie dla osób, które nie mogą przebywać w bardzo wysokich temperaturach. Temperatura utrzymana w okolicach 35-40ºC i wilgotność na poziomie 42% to idealne warunki dla osób starszych z problemami układu krążenia.

Korzystanie z Tepidarium jest szczególnie polecane osobom skarżącym się na problemy z krążeniem oraz bólami stawów i kręgosłupa. Przebywanie w Tepidarium znakomicie wpływa również na poprawę samopoczucia i pozwala się odprężyć dzięki kojącej muzyce.

Temperatura: 35-40ºC
Wilgotność: 42%

© 2024 Aquapark we Wrocławiu

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.

OK